آموزش ساختن دستبند چرمی گل میخی

ممکن نیست از جلوی مغازه های زیورآلات رد شویم و توجه مان جلب نشود. ممکن است حتی مجموعه ی بزرگی از دستبندها و گردن آویز و دیگر زیورآلات داشته باشیم اما باز هم چیزی باشد که توجه ما را جلب...

Avatar
خاتون آپدیت:

ممکن نیست از جلوی مغازه های زیورآلات رد شویم و توجه مان جلب نشود. ممکن است حتی مجموعه ی بزرگی از دستبندها و گردن آویز و دیگر زیورآلات داشته باشیم اما باز هم چیزی باشد که توجه ما را جلب کند. دستبند از آن دسته مطعلقاتی است که مد می شود و بخصوص با تیپ اسپرت بسیار جذاب می شود. حالا فکرش را بکنید که دستبندتان کار دست خودتان باشد و آن را با سلیقه ی خودتان بسازید.

ساختن این دستبندها بسیار ساده و مقرون به صرفه و در عین حال بسیار زیباست. شما می توانید از آن به عنوان هدیه و یا حتی با ساختن تعداد آن و فروختن در جاهایی مانند جمعه بازار، درآمدی در حد “پول تو-جیبی” داشته باشید!

دستبند های گل میخی

دستبند های گل میخی

وسایل مورد نیاز برای ساختن دستبند چرم و گل میخ

  • باریکه های چرم رنگی (به دلخواه طبیعی یا مصنوعی)
  • سنبه (وسیله ای برای فرو کردن گل میخ)
  • گل میخ (به تعداد و طرح دلخواه)
  • چکش
  • قیچی
  • دکمه پرسی فلزی
وسایل مورد نیاز برای ساختن دستبند گل میخی

وسایل مورد نیاز برای ساختن دستبند گل میخی

نکته ی اول: چرم البته جنس نسبتا گرانی است و بیشتر مغازه ها مقدار کم و تکه های کوچک نمی فروشند. برای همین توصیه میکنم سری به جاهایی که کارگاه صنایع دستی دارند بزنید و دور ریزهای آنها را بخواهید. گل میخ را هم در تمام خرازی ها می توانید پیدا کنید.

نکته ی دوم: توصیه میکنم اگر تازه کار هستید، از چرم مصنوعی استفاده کنید، که سوراخ کردن آن راحت تر است. سوراخ کردن چرم طبیعی را باید تمرین کنید.

طرحی زیبا و به روز برای تیپ جدید شما

طرحی زیبا و به روز برای تیپ جدید شما

دستبندهای چرمی با طرح گل میخ

دستبندهای چرمی با طرح گل میخ

چگونه دستبند گل میخی بسازیم؟

باریکه های چرمی به عرض 2 سانتی متر و 3 سانتی متر بلند تر از دور مچ دست تان حاضر کنید. شما می توانید دستبندتان را به دلخواه با عرض های متفاوتی درست کنید. اما عرض معمول برای این دستبندها، همین اندازه است. سپس سر و ته نوارهای چرمی تان را گرد برش بزنید.

یک گل میه بردارید و چنگک آن را در قسمتی که مورد نظرتان است جاگذاری کنید و در چرم فرو ببرید تا روی آن بنشیند. گل میخ روی چرم دو شکاف ایجاد می کند. می توانید با یک چاقوی نوک تیز کمی جای شکاف را باز کنید تا گل میخ راحت تر جا بخورد. خوب است زیر دست تان یک حصیر یا مقوا بگذارید تا ایستایی داشته باشد. وقتی گل میخ ها جا افتادند، می توانید دندانه ها را روی چرم به داخل خم کنید تا گل میخ ثابت بماند. به همین ترتیب هر تعداد گل میخ که دوست دارید و با هر فاصله وصل کنید. معمولا برای هر دستبند 5 تا 8 گل میخ کافیست.

برای سر و ته دستبند هم برش بسیار کوچکی ایجاد کنید تا دکمه های فشاری را جا بزنید. حتمن دقت کنید سر و ته دکمه فشاری را در جهت درست بزنید. سپس با کمک سنبه و چکش، سر و ته دکمه فشاری را جا بیندازید. دستبند گل میخی شما آماده است.

دستبند گل میخی شما آماده است

دستبند گل میخی شما آماده است

دستبند چرم و گل میخ در رنگ های مختلف

دستبند چرم و گل میخ در رنگ های مختلف

روزتان رنگارنگ

تبادل نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *