برای خانوم های خوش سلیقه که به خط و لک افتادن روی میزشان دقت میکنند مژده! زیر لیوان های برگ گلی ترکیبی از زیبایی و رنگ که جلوه میزتان را چند برابر می کند و جای لیوان نیز روی میزتان باقی نمی ماند. امروز تصمیم دارم روشی ساده برای درست کردن این زیر لیوانی ها را برایتان آموزش بدهم. ساختن این زیر لیوانی ها بسیار ساده است و حاضر کردنش زمان کمی می برد. ساختن شان  بسیار راحت و مقرون به صرفه است، و با تنوع رنگ می توانید آنها را با وسایل روی میز ست کنید.

زیر لیوانی برگ نمدی

زیر لیوانی برگ نمدی

وسایل مورد نیاز برای دوخت زیر لیوانی :

  • نمد ورقه ای سبز (در اینجا من از ترکیبی از چند سبز استفاده کردم)
  • پارچه های با طرح گل و رنگهای شاد
  • الگو (در انتهای مطلب)
  • سوزن و نخ با رنگهای مناسب
مراحل ساختن زیر لیوانی نمدی

مراحل ساختن زیر لیوانی نمدی

در تصاویر آمده می توانید روند و ترکیب انجام پروژه و استفاده از الگو را ملاحظه کنید. با کمک این الگوی ساده یا الگو های متنوع دیگری که خودتان طراحی کرده اید می توانید به راحتی انواع زیر لیوانی و یا در ابعاد کمی بزرگتر زیر قابلمه ای هایی زیبا و دوست داشتنی داشته باشید. برای هر زیر لیوانی دو برگ مثل هم برش بزنید. میتوانید دو رنگ سبز متفاوت از هم انتخاب کنید تا زیر لیوانی تان دو روی متفاوت داشته باشد. با زدن کوک های ظریف و کوچک زیر و روی کار میتوانید حس رگبرگ ها را ایجاد کنید. برای اینکه خطا نکنید با مداد می توانید مسیر کوک را طرح بزنید و یا چشمی این کار را انجام بدهید. در آخر با کوک های دندان موشی دورتا دور برگ می توانید لبه های برگ را به هم بدوزید.

زیر لیوانی گل هشت پر

زیر لیوانی گل هشت پر

با استفاده از طرح های متنوع (سیب، ستاره و غیره) و نمدهایی با رنگهای مختلف و استفاده از نخ های رنگی موجی از طرح برای ساختن خوهاید داشت و پیشنهاد می کنم حتما از خلاقیت و سلیقه ی شخصی تان در انجام هرکار دست ساز استفاده کنید.

زیر لیوانی دایره های رنگارنگ

زیر لیوانی دایره های رنگارنگ

زیبا، ساده و خانگی

امیدوارم از این زیر لیوانی ها بسازید و بعنوان یادگاری تجربی هم شده از دو نفره و خاتون روی میز منزل یا محل کارتان داشته باشید. ما هم دوست داریم از تجربه هایتان خبر بگیریم.

 

الگوی زیر لیوانی برگ

الگوی زیر لیوانی برگ

۵

با وارد کردن آدرس ایمیلتون عضو خبرنامه دونفره بشین تا ما مطالب و آموزش های جدید رو خودکار و رایگان براتون ارسال کنیم.

مطالب جدید » برترین ها

مطالب جدید » انتخاب سردبیر