آموزش دوخت کوسن زیبا با تزئین برگ های نمدی

کوسن ها از بهترین اکسسوری ها برای افزودن بافت، طرح و رنگ به دکوراسیون داخلی هستن و با شکل های متفاوتشون میتونن از ساده ترین گزینه ها برای ایجاد تغییر در فضا باشن. آموزش های زیادی رو تا حالا راجع...

فائزه صیدی
فائزه صیدی آپدیت:
کوسن با تزئین برگ های نمدی

کوسن ها از بهترین اکسسوری ها برای افزودن بافت، طرح و رنگ به دکوراسیون داخلی هستن و با شکل های متفاوتشون میتونن از ساده ترین گزینه ها برای ایجاد تغییر در فضا باشن. آموزش های زیادی رو تا حالا راجع به دوخت کوسن ها با انواع تزئینات قرار دادیم که با یه سرچ کوچیک میتونین همشون رو ببینین. برای این آموزش هم من به سراغ تزئین کوسن با برگ های نمدی فوق العاده زیبایی رفتم که قبلا در مطلب چیدمان تابستانی به سبک استوایی استفاده های مختلف از این طرح برگ ها رو توی دکوراسیون داخلی دیدیم.

لوازم مورد نیاز برای دوختن کوسن با طرح برگ های نمدی

  • نمد به رنگ سبز
  • پارچه ی سفید برای روکوسنی
  • قیچی و سوزن ته گرد
  • چرخ خیاطی
وسایل لازم برای دوختن روکوسنی با طرح برگ های نمدی

وسایل لازم برای دوختن روکوسنی با طرح برگ های نمدی

مراحل دوختن رو کوسنی با برگ های نمدی

برای اینکه شکل برگ ها رو روی نمد ببرین میتونین طرحتون رو در ابتدا روی ورق بکشید و سپس روی نمد اجرا کنید. در غیر این صورت مستقیما روی نمد شکل یه برگ بزرگ رو ببرین و از هر طرف سه برش روی برگ انجام بدین و تیکه هایی از اون رو جدا کنین. با آماده شدن اولین برگ اون رو به عنوان الگو برای برش برگ های دیگه قرار بدین.

برش برگ های نخل نمدی

برش برگ های نخل نمدی

پارچه ی سفید رو به ابعاد 48*48 سانتی متر برش بزنین. هر طرف 1.5 سانتی متر برای دوخته و در انتها روکوسنی با ابعاد 45*45 خواهید داشت. برگ ها رو به هر صورتی که دوست دارین روی پارچه بچینین و قسمت هایی رو که از پارچه بیرون میزنه رو قیچی کنید. برگ ها رو با سوزن روی پارچه فیکس کنید تا برای دوخت آماده باشه.

قرار دادن برگ ها روی کوسن

قرار دادن برگ ها روی کوسن

دور تا دور برگ ها رو چرخ کنید و در حین کار مراقب باشین که برگ ها جابه جا نشن تا دوخت تمیزتری داشته باشین.

دوختن دور برگ های نمدی روی کوسن با جرخ خیاطی

دوختن دور برگ های نمدی روی کوسن با جرخ خیاطی

وسط برگ رو هم برای زیباتر شدن و هم برای اتصال بهتر با پارچه ی زیری به شکل V کشیده با چرخ بدوزین.

دوختن وسط برگ

دوختن وسط برگ

پارچه ی رویی و زیری روکوسنی رو از سه طرف چرخ کرده و کوسن رو داخلش بذارین و سرش رو هم بدوزین. به این ترتیب شما برای کوسنها میتونین روکوسنی های زیبا و جدیدی رو بدوزین.