آموزش دوخت بالشت ابری مرحله به مرحله

بالش ساختن یک راه سرگرم کننده و آسان برای ایجاد تغییر در وسایل اتاقه. میشه با ساخت انواع بالشت به شکل های مختلف هم تنوعی در شکل و اندازه اونا ایجاد کرد، هم یه سرگرمی جذاب رو تجربه کرد. همیشه...

سمیرا هاشمیان
سمیرا هاشمیان آپدیت:
آموزش بالشت ابری مرحله به مرحله

بالش ساختن یک راه سرگرم کننده و آسان برای ایجاد تغییر در وسایل اتاقه. میشه با ساخت انواع بالشت به شکل های مختلف هم تنوعی در شکل و اندازه اونا ایجاد کرد، هم یه سرگرمی جذاب رو تجربه کرد. همیشه قرار نیست که بالشت ها رو به یه شکل روکش کنیم میشه اونارو زیپدار هم درست کرد. با هم مراحل ساخت یه بالشت ابری بامزه که هم میتونه رو تخت نوزاد یا کودک استفاده بشه هم به عنوان بالشت یا کوسن رو مرور میکنیم.

وسایلی که برای ساخت نیاز دارید:

  • پارچه برای بالش: اندازه و طرحشو میتونین به دلخواه انتخاب کنین
  • مقداری رنگ مشکی و یا هر رنگ دیگه که سلیقتونه و قلمو
  • زیپ با دندان های فلزی
  • پشم شیشه یا هر نوع الیافی که دوست دارید
  • تجهیزات برای دوخت: چرخ خیاطی و نخ قیچی

مرحله 1

شکل ابرتون رو از قبل آماده کنین و دور اونو روی پارچه علامت گذاری کنین، بعد با دقت شروع به برش زدن اون کنین. حواستون باشه که قسمت زیرین بالشت باید برعکس قسمت بالایی اون باشه تا در هنگام دوخت درست قرار بگیره.

مرحله 1

مرحله 1

مرحله 2

ابتدا با استفاده از قلموی یک جفت مژه و پلک بسته بکشین و تمام یک طرف پارچه را نقطه نقطه کنید و اونو کنار بذارید تا خشک بشه. شما میتونین از پارچه ای استفاده کنین که نیاز به نقاشی نداشته باشه، یا برای پلکها از دوخت طرح پلک استفاده کنین.

مرحله 2

مرحله 3

پس از خشک شدن رنگ، قسمت پایین ابرها را روی هم بگذارین به طوریکه به اندازه یک سانتی متر لبه ها از هم فاصله داشته باشند و کاملا روی هم نباشند.

مرحله 3

مرحله 3

مرحله 4

پارچه ای به عرض دو سانتی متر به طول تقریبی قسمت پایین بالشت انتخاب کنین که بعدا روی اون زیپ خواهید دوخت برش زده و کنار بگذارید.

مرحله 4

مرحله 4

مرحله 5

پارچه بالشت رو که از پایین دوخته شده به پشت برگردونده و باز میکنیم و اون تکه بریده شده از قبل رو در وسط محل دوخت دو طرف بالشت قرار داده، ابتدا با سنجاق ثابت کرده بعد میدوزیم.

مرحله 5 الف

مرحله 5 الف

مرحله 5 ب

مرحله 5 ب

مرحله 6

برای دوخت پارچه دو سانتی میتونین روی اون با مداد خطی ایجاد کنین که راهنمای شما در زمان دوخت باشه.

مرحله 6

مرحله 6

مرحله 7

بعد از اتمام دوخت مثل شکل از وسط پارچه دوخته شده تا یک سانتی انتهای هر دو طرف رو ببرید و از هر انتها به صورت مورب به گوشه های مستطیل برش بزنین.

مرحله 7

مرحله 7

مرحله 8

حالا پارچه رو برگردونین و اون قسمت برش زده رو به داخل تا کنین.

مرحله 8

مرحله 8

مرحله 9

زیپ رو به طور درست در داخل این شکاف قرار بدین و با دقت بدوزین. توجه داشته باشین که زیپ به اندازه کافی جا برای باز و بسته شدن داشته باشه و اگه احتمال دادین که در صورت باز شدنش ممکنه زیپ در بیاد میتونین انتهای زیپ رو مسدود کنین تا خیالتون راحت بشه.

مرحله 9

مرحله 9

مرحله 10

لبه های پارچه رو خوب و تمیز بدوزین تا از گیر کردن پارچه به زیپ و شکستن اون جلو گیری بشه.

مرحله 10

مرحله 10

مرحله 11

لبه های ابر رو که از اول یک سانتی بینشون فاصله بود مثل شکل برگردونین و بدوزین. توجه داشته باشین جاهایی از ابر که تیز میشه باید به اندازه یک سانت برش بخوره تا راحت برگرده و بتونین اونو بدوزین.

مرحله 11

مرحله 11

مرحله 12: زیپ رو باز کنین و شروع به پر کردن داخل بالشت کنین. میتونین از هر چیزی که دوست دارین مثل پشم شیشه، پشم، پر یا هر چیز دیگه ای پرش کنین. فقط زمان پر کردن سعی کنین اول لبه های بالشت که طرح داره رو پر کنین که حسابی حالت پفکی به خودش بگیره.

مرحله 12

مرحله 12

حالا بالشتتون آمادست و میتونین ازش لذت ببرین که خودتون درستش کردین و اونو برای کوچولوتون یا هر جای دیگه ای استفاده کنین.

نتیجه کار

نتیجه کار

تبادل نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • زیبا زیبا

    عالی بود ممنونم

نیل ارت

کسب درآمد در خانه از اینترنت

کوپن تخفیف 20 درصدی 2nafare