شاید با خودتون بگید چه کاریه آخه بخوایم صابون درست کنیم. ولی اگه مثل من عاشق درست کردن صابون و چیزهای جدید و تجربه کردن باشید، حتما یک بار هم شده امتحانش می کنید. چون خیلی راحت هست و هیچ دردسر خاصی نداره و شما می تونید کلی صابون در هر رنگ، هر سایز و هر شکلی که دوست دارید درست کنید و بعد روشویی و حمام تون رو با اونها زیبا کنید. می تونید صابون هایی با رایحه دلخواه خودتون درست کنید و هر دفعه که دست هاتون رو می شورید از بوی اونها لذت ببرید. آخه کجا می تونید این صابون های بامزه رو پیدا کنید؟ فکر کنم باید زودتر خودتون دست به کار شید و تجربه کنید.

وسایل مورد نیاز برای درست کردن صابون

  • پایه صابون شفاف و خالص
  • قالب سلیکونی
  • رنگ پودری
  • روغن معطر
  • الکل صنعتی 99%
  • پارچ شیشه ای
وسایل مورد نیاز برای درست کردن صابون

وسایل مورد نیاز برای درست کردن صابون

مراحل درست کردن صابون

ابزار خاصی برای خورد کردن صابون وجود داره، ولی اگه شما قرار باشه فقط چند بار برای خودتون صابون درست کنید نیاز به تهیه اون ندارید به راحتی با یک چاقو می تونید این کار و انجام بدید. صابون ها رو به قطعات کوچیک تقسیم کنید تا راحت تر ذوب بشن. بعد همه اونها رو در یک پارچ شیشه ای بریزید.

خورد کردن صابون

خورد کردن صابون

پارچ صابون رو در ماکرویو به مدت 30 ثانیه قرار بدید، اون رو بیرون بیارید و با یک چوب کوچیک اونها رو هم بزنید. اگه نیاز بود دوباره اونها رو برای 30 ثانیه دیگه بذارید تا کاملا مذاب بشن. می تونید برای ذوب کردن از روش بن ماری هم استفاده کنید اونجوری فقط کمی زمان بر تر خواهد بود. در روش بن ماری باید پارچ صابون رو روی بخار آب بذارید و هر از گاهی با یک چوب هم بزنید تا کاملا مذاب بشن.

ذوب کردن صابون ها

ذوب کردن صابون ها

خب حالا می رسیم به قسمت هیجان انگیز ماجرا، شما می تونید هر رنگی رو که دوست دارید انتخاب کنید. در یک کاسه کوچیک یک قاشق چایی خوری رنگ رو با یک قاشق سوپ خوری الکل قاطی کنید. بعد اونها رو به صابون های مذاب اضافه کنید و کاملا هم بزنید تا به صورت یکدست مخلوط بشن. این میزان رنگ برای 250 گرم صابون هست. شما می تونید برای کم رنگ و یا پرنگ تر شدن صابون هاتون میزان رنگ رو تغییر بدید.

اضافه کردن رنگ به صابون

اضافه کردن رنگ به صابون

از هر اسانس روغنی با توجه به رایحه ای که دوست دارید می تونید استفاده کنید. برای 250 گرم صابون، 3 میلی لیتر اسانس روغنی اضافه کنید. می تونید از یک قطره چکان برای اندازه گیری و اضافه کردن روغن، کمک بگیرید.

اضافه کردن روغن معطر

اضافه کردن روغن معطر

خب الان وقتش رسیده که در مورد شکل صابون هاتون تصمیم بگیرید. این روزها قالب های سلیکونی متنوعی در بازار موجود هست که می تونید از اونها استفاده کنید. صابون رو توی قالب مورد نظرتون بریزید. یک مقدار الکل رو در یک بطری اسپری دار بریزید، می تونید از یک آب پاش کوچیک استفاده کنید. بعد از ریختن صابون در قالب ها برای از بین رفتن حباب ها، روی اونها رو الکل اسپری کنید.

ریختن صابون ها در قالب

ریختن صابون ها در قالب

حالا باید صبر کنید تا صابون ها کاملا خنک و سفت بشن ممکنه بین 2 تا 4 ساعت زمان ببره. بعد از اینکه از آماده شدن اونها مطمئن شدید، اون ها رو به راحتی از قالب ها خارج کنید.

بیرون آوردن صابون ها از قالب

بیرون آوردن صابون ها از قالب

الان شما کلی صابون جذاب و رنگی دارید، با رنگ ها و رایحه های مورد علاقتون، که آدم از دیدنشون کلی ذوق می کنه.

صابون های الماسی

صابون های الماسی

4.1/5 - (79 امتیاز)