من خودم از اون دسته کسانی هستم که دوست دارم لوازم تزیینی منزلم رو خودم تهیه کنم و هنر دست خودم باشه. حالا اینکه در این زمینه چقدر موفق بودم یا نبودم بماند. ولی به طور کلی این کار رو دوست دارم و تا اونجایی که وقت و حوصلم اجازه بده اینکار ها رو انجام میدم. یکی از موضوعات مهم در بحث هنر های خونگی و تزیینات دست ساز ایده اس. اینکه ما بتونیم خلاقیت داشته باشیم و در چیدمان لوازم خونه و یا تزیین اونها ابتکار به خرج بدیم خیلی عالیه ولی لازمه کار نیست. یعنی حتی اگر ذهن خلاقی هم نداشته باشیم با دیدن کار های دیگران و توجه به نوع تزیین اشیا در مکان های مختلف میتونیم این خلاقیت رو در خودمون ایجاد کنیم. در این مطلب یک روش تزیین آینه رو میذارم و مراحلش رو قرار میدم. انشاالله به همه دوستای گلم ایده ای متناسب با فضای مورد نظرشون بده.

آموزش تزیین آینه

آموزش تزیین آینه

لوازم مورد نیاز برای تزیین دور آینه

برای این کار به دو سه متر طناب نخی یا کنفی احتیاج داریم. یک قیچی و چسب حرارتی. آینه رو هم اگر دارید که عالیه اگر ندارید به شکل و اندازه مورد نظرتون میتونید بدید براتون برش بزنن. فرمش هم کاملا آزاده. هم میتونید دایره انتخاب کنید و هم مثلث یا مربع یا شش ضلعی و…

اگر یادتون باشه مطلب با عنوان تزیین صنایع دستی و گلدان گذاشته بودیم که بی ارتباط به این مطلب نیست و میشه ازش کمک گرفت.

آموزش تزیین آینه

آموزش تزیین آینه

آموزش تزیین آینه ساده با طناب

برای اینکار طناب رو به سه قسمت مساوی و با طول 3/1 بیشتر از محیط آینه تون ببرید و به هم گره بزنید. بعد هم شروع کنید به بافتن طناب. بعد از اینکه بافتتون تموم شد انتهاش رو هم گره بزنید و با قیجی مرتبش کنید و با چسب حرارتی و با دقت و ظرافت دور تا دور آینه تون بچسبونید. بهتره این کار رو پنج سانت به پنج سانت انجام بدید تا کاملا از چسبیدن و مرتب بودنش مطمئن باشید.

آموزش تزیین آینه

آموزش تزیین آینه

آموزش تزیین آینه

آموزش تزیین آینه

انتهاش رو هم مثل دو آینه بالا میتونید آزاد بذارید و خودش یه تزیین برای آینه تون باشه و یا مثل آینه سمت چپی با قیچی ببرید و انتهاش رو ببندید.

به همین راحتی و زیبایی آینه شما تزیین شد و میتونید روی دیوار مورد نظرتون نصب کنید.

آموزش تزیین آینه

آموزش تزیین آینه