آموزش بافت زیر لیوانی هندوانه ای

دوستان گلی که مراحل آموزش بافتنی رو با ما دنبال کردن حتما دیگه تا یه حدی قلاب بافی رو یاد گرفتن و همونطور که در ساق دست کاموایی هم مشاهده کردید به راحتی میشه کلی ابتکار های زیبا به خرج...

معصومه رجایی
معصومه رجایی آپدیت:
بافت زیر لیوانی قلاب بافی

دوستان گلی که مراحل آموزش بافتنی رو با ما دنبال کردن حتما دیگه تا یه حدی قلاب بافی رو یاد گرفتن و همونطور که در ساق دست کاموایی هم مشاهده کردید به راحتی میشه کلی ابتکار های زیبا به خرج داد و به راحتی لوازم زیبایی رو بافت. در این مطلب تمرین برای گرد بافی و بافت دایره در قلاب بافی داریم و در ادامه مطلب قبل یک زیر لیوانی زیبا و بسیار ساده میبافیم. این زیر لیوانی با طرح هندوانه است و با همین ایده میشه طرح میوه های دیگه ای هم بافت.

لوازم مورد نیاز برای بافت زیر لیوانی هندوانه ای

برای ساخت زیر لیوانی با طرح هندوانه به سه رنگ کاموای قرمز و سبز و سفید احتیاج داریم. کاموا مشکی برای دون های هندوانه و قیچی و قلاب و سوزن.

لوازم مورد نیاز برای بافت زیر لیوانی هندوانه ای

لوازم مورد نیاز برای بافت زیر لیوانی هندوانه ای

آموزش بافت زیر لیوانه قلاب بافی با طرح هندوانه

مثل آموزشی که در مطلب بافت دایره و حلقه جادویی دادیم و همچنین با استفاده از مطلب آموزش زنجیر زدن ابتدا چهار زنجیر بزنید و حلقه ای ایجاد کنید و طبق آموزشی که در مطلب بافت پایه بلند قرار دادیم، 3 زنجیره بزنید و شروع به بافت پایه بلند از داخل حلقه کنید و 12 پایه بلند ببافید و انتهای بافت رو به سومین زنجیره ابتدایی که زده بودیم وصل کنید تا دایره کامل بشه.

جهار زنجیره برای شروع کار و ایجاد دایره پایه

جهار زنجیره برای شروع کار و ایجاد دایره پایه

حالا مجددا برای رج بعدی سه زنجیره بزنید و باز پایه بلند ببافید و هر دفعه قلاب رو از داخل سوراخ های ایجاد شده در رج قبلی رد کنید. درست مثل بافت مستطیل. اینکار رو ادامه بدید تا به انتهای دایره برسید و مجددا انتهای کار رو به ابتدا وصل کنید و گره بزنید و محکم کنید تا نخ باز نشه.

شروع پایه بلند در رج دوم بافت

شروع پایه بلند در رج دوم بافت

نخ رو ببرید و نخ سفید رو به داخل یکی از سوراخ های رج آخر فرو کنید و دور حاشیه گره بزنید و شروع به بافت برای رج بعدی کنید. رج سفید رو پایه ساده ببافید که قبلا آموزش دادیم. به این صورت که ابتدا دو زنجیره میزنیم و شروع به بافت پایه ساده میکنیم و هر بار قلاب رو از سوراخ های رج قبلی رد میکنیم. این رج هم که تمام شد انتهای کار رو به دومین زنجیر ابتدایی وصل میکنیم و گره میزنیم و نخ رو میبریم.

رنگ نخ رو عوض میکنیم و مجددا پایه بلند میبافیم.

رنگ نخ رو عوض میکنیم و مجددا پایه بلند میبافیم.

حالا نخ سبز رو وصل میکنیم و برای بافت پایه کوتاه شروع به بافتن میکنیم. البته توصیه میکنیم پایه کوتاه رو کمی شل تر ببافید که کارتون مثل پیاله گود نشه و البته هرجا احساس کردید کار داره جمع میشه یک زنجیره اضافی بزنید تا کمی باز بشه.

رنگ سبز رو گره میزنیم و پایه کوتاه + یک زنجیر میبافیم

رنگ سبز رو گره میزنیم و پایه کوتاه + یک زنجیر میبافیم

رج سبز رو هم که بافتید نوبت دونه های هندونه اس. با کاموای مشکی و سوزن چند دونه سیاه روی قسمت قرمز کار ایجاد کنید و والسلام.

با کاموا مشکی و سوزن، دانه های هندوانه رو میدوزیم

با کاموا مشکی و سوزن، دانه های هندوانه رو میدوزیم

به همین زیبایی و سادگی میتونید یک زیر لیوانی دکوری خیلی زیبا داشته باشید. البته نا گفته نمونه از این بافت و این طرح میشه به عنوان دستگیره آشپزخونه هم استفاده کرد.

بافت زیر لیوانی قلاب بافی

بافت زیر لیوانی قلاب بافی

برای بافت میوه های دیگه هم دقیقا به همین روش و تنها با تغییر رنگ ها میتونید طرح های جالبی رو پیاده کنید و کلی دایره تزیینی برای آشپزخونتون ببافید.

تبادل نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 • مبینا مبینا

  سلام خسته نباشید یکم زیادی سادس لطفا اگه میشه طرحدار هم توضیح بدین ممنون میشم

 • معصومه رجایی اون نفر

  سلام در مطالب قبلی میتونید دست ساز های پارچه ای هم در این زمینه پیدا کنید.

 • نفس نفس

  سلام من توی سایت های مختلف دنبال زیر لیوانی و زیر بشقابی خوب و ساده میگشتم اما چیزی پیدا نکردم.این کار را خیلی دوست داشتم اما مشکل اینجاست که من به کارهای بافتنی علاقه ندارم میشه کارهای دست ساز راحتتری بزارید بازم مرسی بابت سایت خیلییییییییی خوبتون..... :-( :-( :-(

 • آوا آوا

  سلام اون نفر جون مثل همیشه مثل بقیه کارها جالب وپر استفاده بود ممنونم.میشه طرز بافت شنل های قلاب بافی را که مانند ژاکت استفاده میشه را آموزش بدین.

 • معصومه رجایی اون نفر

  سلام مطالب قبلی بافتنی ها رو مشاهده بفرمایید. از ابتدا توضیح داده شده.

 • معصومه رجایی اون نفر

  خوشحالم که مورد پسندتون بوده :heart:

 • leila leila

  خیلی قشنگه :heart: من حتما میبافمش چندتا شال گردن هم از همین سایت یاد گرفتم و خیلی هم خوشگل هستن واقعا از سایت خوبتون ممنونم :rose:

 • الهام الهام

  سلام میشه آموزش شال البته شال گردن منظورم نیس.ممنوم ازتون :heart: :heart:

 • قاصدک قاصدک

  سلام من خیلی علاقه به یادگیری قلاب بافی دارم چطور می تونم از ابتدا شروع به یادگیری کنم ممکنه راهنمایی بفرماییید؟با تشکر

 • سپیده بانو سپیده بانو

  من تازه اومدم سایتتون عالیه :heart:

 • سپیده بانو سپیده بانو

  بسیار عالی ممنون :yahoo:

 • مائده مائده

  عالي بود.ممنون :yahoo:

نیل ارت

کسب درآمد در خانه از اینترنت

کوپن تخفیف 20 درصدی 2nafare