یکی از مانتو یا بهتر بگم پوشش هایی که الان خیلی مده و برای تابستون خنک و مناسبه مدل های گشاد و شل هست که با پارچه های نخی خنک دوخته میشه. من اینجا می خوام براتون یک مدل آسون الگو پانچو رو یاد بدم که حتی کسایی هم که اصلا خیاطی هم انجام ندادند تا حالا میتونند این پانچو رو به راحتی برای خودشون بدوزند.

آموزش دوخت پانچو تابستانی مرحله به مرحله
در مطلب کشیدن الگوی مانتوی تابستونی، جزییات کشیدن الگوی پانچو رو آموزش دادم.…
»

پانچو تابستونی

مراحل کشیدت الگوی مانتو تابستانی

قدم اول برای این کار آموزش الگوی این پانچو است. همونطوری که توی عکس مرحله اول میبینید چند تا اندازه اصلی هست که باید اون ها رو از روی بدن خودتون بیرید.

  1. قد کلی لباس که از روی سرشانه متر را می گذارید و از روی سینه رد میکنید و تا هر جا دوست داشتید اندازه میگیرید.
  2. نصف اندازه پشت گردن. این اندازه رو دقیقا از پشت گردنتون کیپ کیپ اندازه بگیرید و این اندازه رو نصف کنید.
  3. اندازه سرشونه خودتون رو از جاییکه دقیقا گردن شروع شده بگیرید تا دقیقا استخوان سر شانه که تموم میشه و دست شروع میشه.
  4. از جایی که اندازه سرشانه تموم شده بود قد دست شروع میشود تا هر جایی که بخواهید آستینتون باشه.

این اندازه ها رو که به دست اوردید مثل شکل زیر روی کاغذ الگو، کاغذ پوستی یا روغنی یا حتی روزنامه، یک مستطیل با این اندازه ها رسم کنید.

مانتو تابستانی جدید، شیک و زیبا
این روزها دیگه کاملا حس میشه که هوا گرم شده و باید خودمون…
»

الگو پانچو مرحله 1

از قسمت 1/2 پشت گردن به اندازه 2 سانتی متر به سمت بالا عمود رسم میکنیم که این نقطه، نقطه ی یقه است.همچنین از قسمت سرشانه هم به اندازه ی 1 سانتی متر به سمت پایین خط عمود رسم میکنیم که نقطه ی سرشانه می باشد.

الگو پانچو مرحله 2

از خط مرکز وسط به نقطه ی یقه هلال رسم میکنیم که مثل شکل زیر اول خط، به خط مستطیل چسبیده است و بعد از این نقطه به نقطه ی سرشانه خط می کشیم و امتداد میدهیم تا به انتهای مستطیل برسد. در اینجا دوباره اندازه های سر شانه و قد آستین رو اندازه میگیریم که اگه بیشتر شده بود اندازه ها اون ها رو اصلاح کنیم و دوباره رسم میکنیم تا به اندازه های درست کشیده شود.

الگو پانچو مرحله 3

مثل عکس زیر میتونید الگو رو هلال کنید. برای پایین کار، از خط مرکز وسط حداقل 10 سانتی متر رو روی خط مستطیل بکشید. همچنین بهتره که از خط دست هم برای هلال کردن، چند سانت اول خط حتما عمود باشد و بعد به سمت پایین هلال شود.

مدل مانتو سنتی الهام گرفته از طبیعت خاتون
پوشاک از نیازهای اولیه انسان محسوب میشه که با گذشت زمان بر اساس…
»

الگو پانچو مرحله 4

الگوی کشیده شده رو از روی کاغذ ببرید. این الگوی قسمت پشت پانچو است که باید روی دولای بسته پارچه قرار بگیرد.

الگو پانچو مرحله 4

برای طزاحی یقه از خط مرکز تا اندازه بازی یقه که می خواهیم داشته باشیم رو علامت میزنیم و از گوشه یقه به این نقطه خط می کشیم. بهتره انتهای خط کمی منحنی باشه که راحت دوخته بشه و بهتر روی تن بشینه. اگه از اندازه یقه مطمئن نیستید از اول خیلی باز نکنید. اگر تنگ شد بعدا توی دوخت میتونید اضافه ها رو ببرید.

الگو پانچو مرحله 6

الگوی جلو و پشت پانچو باید با هم یکی باشد و فقط در قسمت یقه با هم متفاوت هستند. دقت کنید که که پشت بسته و قسمت جلو باز است. پس الگوش پشت رو روی دولای بسته پارچه قرار بدید و الگوی جلو رو روی دولای باز پارچه . برای راحتی کارتون و مصرف کمتر کاغذ ، میتونید بعد این که قسمت پشت رو روی پارچه برش دادید، یقه جلو رو روی همون الگوی پشت رسم کنید و ببرید.در مطلب بعدی مراحل دوخت این پانچو تابستونی رو مرحله به مرحله براتون توضیح میدم.

مانتو مجلسی بلند و شیک و زیبا
قبلا مدل مانتو زیاد گذاشتیم ولی از اونجا که درخواست مانتو خیلی زیاده…
»

  تبادل نظر کنید

تبادل نظر کنید...