حلوا ها هم این روزها و شبهای افطاری طرفداراری خاص خودشون رو دارن. به همین منظور در آموزش آشپزی امروز طرز تهیه حلوای هویج مخصوص افطاری رو قرار دادیم.

مواد لازم برای حلوا هویج:

  • آرد برنج 2 و یک دوم پیمانه
  • هویج نیم کیلو پخته
  • شکر یک و یک چهارم پیمانه
  • آب دو پیمانه
  • روغن دو پیمانه
  • زعفران یک چهارم پیمانه
  • گلاب یک دوم پیمانه

طرز تهیه حلوا هویج:

هویج رو با مقداری آب کاملا میپزیم تا کاملا نرم بشه. بعد اون رو به شکل پوره در میاریم. بعد آب و شکر رو مخلوط میکنیم و روی حرارت میذاریم تا حل بشه و قوام بیاد. بعدش هم زعفران رو که قبلا دم کردیم و گلاب رو به شربت اضافه میکنیم و کنیر میگذاریم.

آرد برنج رو در ظرفی روی حرارت ملایم میگذاریم تا کمی برشته بشه و رنگش کمی تغییر کنه. در این مرحله روغن رو بهش اضافه میکنیم و باز کمی تفت میدیم. کمی بعد هویج پوره شده رو اضافه میکنیم و به تفت دادن ادامه میدیم تا جایی که حلوا از ظرف جدا بشه. بعد هم از روی حرارت برمیداریم و شربط رو کم کم بهش اضافه میکنیم.

فوت و فن های تهیه حلوای هویج:

نکته قابل توجه این حلوا اینه که معمولا شل میشه و خودش رو وامیده. اگر این اتفاق افتاد مجددا روی حرارت بگذاریدش تا کمی خودش رو بگیره. نکتهبعدی رنگش هست که معمولا با اون مقدار زعفران و هویجی که در اون به کار رفته به رنگ نارنجی در میاد. فقط باید زعفران کاملا دم کشیده باشه. برای شیرینی این حلوا هم با این مقدار شکر تقریبا کم شیرین هست و اگر علاقه به شیرینی زیاد دارین میتونین شکرش رو زیاد کنین.

پیشنهاد برای تزیین حلوا:

این روزا قیف های قنادی در همه فروشگاههای قنادی پیدا میشه و با ماسوره های خیلی متنوعی که داره میشه همه دسرها رو باهاش تزیین کنین. پودر پسته هم گزینه مناسبی برای تزیین حلوای هویج هست. همچنین از این حلوا میشه در نان میکادو استفاده کرد.

۱۵

با وارد کردن آدرس ایمیلتون عضو خبرنامه دونفره بشین تا ما مطالب و آموزش های جدید رو خودکار و رایگان براتون ارسال کنیم.

مطالب جدید » برترین ها

مطالب جدید » انتخاب سردبیر