تا حالا براتون پیش اومده که با ازدواج کردن دوستان و اطرافیانتون دچار جو ازدواج بشین و با خودتون بگین”وقتشه که منم ازدواج کنم”. خب بهتره عجول نباشین و یخورده صبر کنین چون نباید بخاطر این فشارها فورا همچین تصمیم سرنوشت سازی بگیرید. گاهی اوقات با پیدا شدن کیس مناسب و قرارگرفتن تو شرایط تازه به این فکر میافتیم که اصلا شرایط و آمادگی لازم رو داریم؟ در ادامه با چندتا از مهمترین نشونه هایی که محک خوبی برای تشخیص زمان ازدواج هست، بیشتر آشنا میشیم.

هدفتون از ازدواج چیه؟

اصلا از خودتون پرسیدین چرا میخواین ازدواج کنین؟ و زندگی مشترک با یه آدم دیگه چه فایده ای میتونه براتون داشته باشه؟ برای عملی کردن این تصمیم حیاتی حتما باید دلیل قانع کننده ای هم داشته باشید. قطعا فقط بخاطر عروس شدن و پوشیدن لباس عروس و مراسم عروسی این تصمیم رو نگرفتین بلکه میخواین تا در کنار همسرتون یک زندگی جدید بسازین. بهتره با خودتون بیشتر فکر کنید و سوالات جدی تری راجع به هدفتون از ازدواج بپرسین و بعد هم با دلایل منطقی خودتونو قانع کنید.

داشتن هدف عاقلانه

داشتن هدف عاقلانه

آمادگی برای ازدواج نه عروسی

درسته که عروسی یک جشن با شکوه و سرگرم کنندست و محفل خوبی برای دور هم بودن دوست و فامیل به حساب میاد و قطعا شما در این مراسم کانون توجه دیگران هستید و همه ی نگاه ها به شما خیره میشه اما هیچوقت برای این اهداف ازدواج نکنید. جشن عروسی به یک چشم به هم زدن تموم میشه اما زندگی مشترک با همسر زیر یک سقف با عقاید و اهداف متفاوت تا پایان عمر ادامه داره. به اینکه چطور باید در کنار همسرتون زندگی کنید و آیا میتونید اون رو درکنار خودتون تحمل کنید حتما بیشتر فکر کنید حتی زمانی که مورد توجه نیستین.

آمادگی برای زندگی مشترک و نه فقط مراسم عروسی

آمادگی برای زندگی مشترک و نه فقط مراسم عروسی

صبر کنید تا به سن مناسب برسید

معمولا با رسیدن به سن بلوغ امکان ازدواج برای همه مهیاست اما چه خوبه که صبر کنیم تا از نظر فکری و احساسی هم به بلوغ برسیم. طبق نتایج مطالعات از سن 25 سالگی به بعد زمان مناسبی برای ازدواج محسوب میشه. چون شما سالهایی از زندگی رو سپری کردین که با کسب تجربه و آشنایی با آدمهای مختلف در تصمیم گیری عاقلانه تر رفتار میکنید و  میفهمید که چه چیزی براتون خوب و چه چیزی بد محسوب میشه. در نتیجه کمک میکنه تا شریک کامل تری رو انتخاب کنید.

در سنین کم ازدواج نکنید

در سنین کم ازدواج نکنید

رابطه عاطفی عمیقی دارید؟

یکی از شرایط آمادگی برای ازدواج داشتن رابطه ی عمیق احساسیه. اینکه بتونید عشق بورزید و توانایی محبت کردن داشته باشید. این رابطه چیزی فراتر از ارتباطات جنسی هست تا بتونید در کنار همسرتون با مشکلات زندگی کنار بیاید.

توانایی عشق ورزیدن

توانایی عشق ورزیدن

میتونین همسرتون رو همونطور که هست بپذیرین؟

در انتخاب همسرتون به این فکر نکنید که چون دوستش دارین بعد از ازدواج اون رو باب میلتون تغییر میدین. شما باید دیگران رو همونطور که هستن بپذیرین. این تعهد بزرگ نمیتونه کسیو تغییر بده و شکاف بزرگ بین شما و همسرتون رو درمان کنه. پس هیچوقت به امید اینکه بعد از ازدواج معایب طرف مقابلتون رو از بین میبرید باهاش ازدواج نکنین.

همسرتون رو درست انتخاب کنید و دنبال تغییر بعد از ازدواج نباشین

همسرتون رو درست انتخاب کنید و دنبال تغییر بعد از ازدواج نباشین

توانایی حل اختلافات قبل از ازدواج

در دوره ی آشنایی احتمالا با اختلاف نظرها و مشکلاتی روبرو میشین که باید بین خودتون حلش کنید. اینکه به تنهایی بتونید از پس اینجور معضلات بر بیاین نکته ی خیلی مهمی برای یک ازدواج موفق محسوب میشه. مشکلاتتون رو به امید اینکه بعد از ازدواج حل میشن رها نکنید. حل کردن درگیری و اختلافات به اندازه ای اهمیت داره که اگه فکرمیکنید از پسش برنمیاین بهتره ازدواج نکنید.

مشکلات ابتدایی همیشه باعث درگیری میشه

مشکلات ابتدایی همیشه باعث درگیری میشه

همسرتان مورد تأیید خانواده و دوستانتان هست؟

معمولا در دوره ی آشنایی و قبل از ازدواج به حدی دو طرف به هم علاقمندن که هیچ مخالفت و عدم تأییدی رو از جانب خونواده ها نسبت به طرف مقابل قبول نمیکنن. شاید فکر کنید که تنها علاقه و دوست داشتن شماست که مهمه و نظر خانواده و دوستانتون هیچ اهمیتی نداره. اما در طول زمان این شکاف بظاهر کوچیک میتونه تأثیر مهمی روی زندگی و روابط شما داشته باشه تا جایی که ممکنه حمایت و پشتیبانی خانواده و دوستانتون رو از دست بدین.

تأیید همسر توسط خانواده

تأیید همسر توسط خانواده

به امید اینکه بهترین انتخاب رو داشته باشیم.

  تبادل نظر کنید

تبادل نظر کنید...

مطالب جدید » برترین ها

مطالب جدید » انتخاب سردبیر