اگر در دنیای امروز زندگی میکنین به خوبی با پستی بلندی های راه زندگی آشنایی دارین. گاهی مشکلات انقدر به اعصاب فشار میاره که احتیاج هست کمی به خودمون آرامش بدیم. تمرین آرامش راهی هست که میتونه استرس رو کاهش بده. این تمرین ها شمارو از یک موقعیت استرس زا به آرامش دعوت میکنه. اگرچه عوامل اضطراب و استرس زا هیچوقت ناپدید نمیشن ولی میشه تنش ایجاد شده در بدنتون رو کنترل کنین و افکار خودتون رو به کمک این تمرینها پاک کنین.

همه ی تکنیکهایی که برای تمدد اعصاب وجود دارن با تنفس آرام و شل کردن عضلات همراه هستن.

اگر تا به حال این کار رو نکردید و تمرین نکردید که آرامش رو در بدنتون ایجاد کنین، اصلا مهم نیست. این کار کاملا اکتسابی هست و شما میتونین با کمی تمرین این مهارت رو یاد بگیرین.

تمرین آرامش

تمرین آرامش

تمرین تنفس آرام و ریلکسیشن

این تمرین باید به طور منظم در یک زمان و در یک مکان که کاملا ساکت هست و کسی مزاحمتون نمیشه انجام بشه.لباسهای تنگی که تنتون هست رو باید شل کنین. مثل کفش یا کت. یک لباس راحت بپوشین. میتونید روی زمین یا تخت بشینین یا روی صندلی که برای سر و دستتون هم محافظ داشته باشه. اگر هم میخواید دراز بکشید باید پاهاتون رو دراز کنین. در هر صورت بدنتون باید کاملا راحت باشه و هیج حس ناراحتی نداشته باشین. حالا میتونین چشماتون رو ببندین و آرام نفس بکشید. طوری نفس بکشین که تا 5 بشمرید و به ریه ها بدید و تا 5 بشمرید و خارج کنین. هوا رو از بینی وارد بدنتون کنین و از دهان خارج کنین. در حین تنفس فقط فکر آرامش و نفس کشیدنتون باشین و راحت نفس بکشین. اگر نمیتونین تا 5 نفستون رو نگه دارین، برای شروع هر چقد که میتونید رو بشمرید.

تمرین آرامش

تمرین آرامش

این تمرین حدود 20 دقیقه طول میکشه. در این 20 دقیقه سعی کنین بدنتون کاملا شل و راحت باشه و تکان خاصی نخورین و در تمرین فقط به نفس کشیدن فکر کنین.

در این تمرین میتونین برای موثر تر بودن به یک موسیقی آرامش بخش با صدای ملایم و بی کلام هم گوش بدید.

این تمرین از تمرین های اصلی ریلکسیشن هست و قول میدم بعد از این بیست دقیقه کاملا حس آرامش داشته باشین. فقط برای خارج شدن از تمرین به یکباره بلند نشین و خیلی آرام با حرکت دادن دستها و پاها و سپس آرام نشستن از تمرین ریلکسیشن خارج شوید.

بعد از تمرین هم میتونید بعضی از حرکات کششی آرام رو روی عضلات بدنتون مثل پاها و دستها انجام بدین تا کاملا حس نشاط داشته باشین.

۱۴

با وارد کردن آدرس ایمیلتون عضو خبرنامه دونفره بشین تا ما مطالب و آموزش های جدید رو خودکار و رایگان براتون ارسال کنیم.

مطالب جدید » برترین ها

مطالب جدید » انتخاب سردبیر